კახა გაბელაია

მოზარდ მაყურებელთა თეატრში განსახიერებული როლები

მარტონი - ანა მირიანაშვილი, დავით ნიკოლაძე „თაგუნები და ყველი“ რეჟ:დავით ნიკოლაძე
პოლიციელი - ასტრიდ ლინდგრენი "პეპი გრძელიწინდა" რეჟ: გიორგი თავაძე
ჰერცოგი –ვილჰემ ჰაუფი "ჯუჯა ცხვირი" რეჟ:გიორგი თავაძე
დე ტრევილი – ალექსანდრე დიუმა "სამი მუშკეტერი" რეჟ: გიორგი ქანთარია
რომეოს მამა – უილიამ შექსპირი "რომეო და ჯულიეტა" რეჟ:ლევან წულაძე 
ჯუჯა – ძმები გრიმები "ფიფქია და შვიდი ჯუჯა" რეჟ:დიმიტრი ხვთისიაშვილი
პეტრე – ვლადიმერ ტენდრიაკოვი "ბანკეტი" რეჟ:ოთარ ბაღათურია
სემი – ო’ჰენრი "წითელკანიანთა ბელადი" რეჟ: გია კიტია
რულე – ასტრიდ ლინდგრენი "ბიჭუნა და სახურავის ბინადარი კარლსონი" რეჟ: ქეთევან ხარშილაძე
მრჩეველი – ევგენი შვარცი "თოვლის დედოფალი" რეჟ:თამარ თუხარელი
წყვდიადის მაცნე – მორის მეტერლინკი "ნიშნობა" რეჟ:გ.თავაძე
ცანგალა – ოთარ ჩხეიძე "უკვდავების ზღაპარი" რეჟ.მიხეილ ანთაძე
დონ ენრიკო – ედუარდო დე ფილიპო "ნეაპოლი მილიონერთა ქალაქი" რეჟ.გიორგი სავანელი
თომასი – გრიგორი გორინი "ბარონი მიუნჰაუზენი" რეჟ: ელენე მაცხონაშვილი
ნაცარქექია – გიორგი ნახუცრიშვილი "ნაცარქექია“ რეჟ: თამაზ მესხი
ტუსმანი – ერნსტ ამადეუს ჰოფმანი "პატარძლის ამორჩევა“ რეჟ: მედეა კუჟუხიძე
დირექტორი – ბარი კიფი "ჩაგავლეთ?!" რეჟ:დავით ბახტაძე
მზეჭაბუკი – მორის მეტერლინკი "ავი ლომისგან დღეს, ვინ გადაარჩენს ტყეს" რეჟ:ოთარ ბაღათურია
ქონდარუხი – არჩილ სულაკაური "სალამურა" რეჟ:ლ.გოგნიაშვილი

 

 სანდრო ახმეტელის თეატრი

ნაცარქექია – გიორგი ნახუცრიშვილი "ნაცარქექია" რეჟ:ალექსანდრე ქანთარია
გიორგი – ლაშა თაბუკაშვილი "ტაძარი" რეჟ:ალექსანდრე ქანთარია
ჯორბენა –ზურაბ სამადაშვილი "კარს იქით" რეჟ:ალექსანდრე ქანთარია
ტაჩარი – პოლიკარპე კაკაბაძე "დემეტრე მეორე" რეჟ:ალექსანდრე ქანთარია

 

 კოტე მარჯანიშვილის სახელობის თეატრი

ოსიკო – რეზო კლდიაშვილი "საპოვნელა" რეჟ:მედეა კუჭუხიძე

 

 სამეფო უბნის თეატრი

ერეკლე – დავით ტურაშვილი "ქალი ხეზე" რეჟ:დავით საყვარელიძე

 

მონაწილეობდა მხატვრულ ფილმებსა და სერიალებში

პავლე მგოსანი – "ჩემი ცოლის დაქალები" რეჟ: გიორგი ლიფონავა
ნაფიცი მსაჯული – "ნაფიცი მსაჯული" რეჟ: გიორგი ლიფონავა
თავადი – "ტიფლისი" რეჟ: ლევან დაბრუნდაშვილი
პოლიტ პატიმარი – "პრეზიდენტი" რეჟ:მოხსენ მაჰმალბაფი
ივერი ზანდუკელი – მხატვრული ფილმი ღამის ცეკვა რეჟ.ალეკო ცაბაძე
ზეგერსი წულეისკირი – "ცხელი ძაღლი" რეჟ.ზაზა ურუშაძე
არონ შაიმანი – "დამოუკიდებლობის 1005 დღე" რეჟ.ლევან ახობაძე
გიორგი მექვაბიშვილი – "დეტექტივები" რეჟ.ლაშა ცერიაშვილი