ნინო არჩაია

 მოზარდ მაყურებელთა თეატრში განსახიერებული როლები

შველი - ვაჟა-ფშაველა "ჩხიკვთა ქორწილი" რეჟ: ოთარ ბაღათურია
ვიტა - ნოდარ დუმბაძე "მე, ბებია, ბაბუა და ჭინკები" რეჟ: გიორგი თავაძე
მოცეკვავე  - გია მარღანია "EVANGELION" (სახარება) - რეჟ: გია მარღანია
მაიმუნი - იაროსლავ სტელმახი "ავი ლომისგან დღეს, ვინ გადაარჩენს ტყეს?" რეჟ: ოთარ ბაღათურია
ბეატრიჩე - უილიამ შექსპირი "აურზაური არაფრის გამო" რეჟ: დიმიტრი ხვთისიაშვილი
ჯუნგლის ბინადარი - რედიარდ კიპლინგი "მაუგლი" რეჟ: ნიკოლოზ საბაშვილი
თავადის ქალი - აკაკი წერეთელი "ბაში-აჩუკი" რეჟ: დიმიტრი ხვთისიაშვილი
კლარა -  ოთარ ბაღათურია "მეფე ლირი თავშესაფარში" რეჟ:ოთარ ბაღათურია
ელზა – ძმები გრიმების ზღაპრების მიხედვით "პრინცესა, ბაყაყი, ჰენზელი და გრეტელი" რეჟ:დიმიტრი ხვთისიაშვილი
ჩიტი - შარლ პერო "წითელქუდა" რეჟ: ოთარ ბაღათურია
თამარ წულუკიძე - ვასილ კიკნაძე “რექვიემი“ რეჟ: ლილი ბურბუთაშვილი
მარგალიტა – ნოდარ დუმბაძე, გიგა ლორთქიფანიძე "მე ვხედავ მზეს" რეჟ.დიმიტრი ხვთისიაშვილი
მონაზონი, სეფე ქალი – ალექსანდრე დიუმა "სამი მუშკეტერი" რეჟ.გიორგი ქანთარია
ჯამბაზი – ნიკოლოზ საბაშვილი "კლოუნადა" რეჟ.ნიკოლოზ საბაშვილი
ალბერტინა – ამადეუს ჰოფმანი "პატარძლის ამორჩევა" რეჟ.მედეა კუჭუხიძე
დომინიკა – მიშელ ფერმო "კარებს აჯახუნებენ" რეჟ.მაია ჩართოლანი
ინგა – ნოდარ დუმბაძე "კუკარაჩა" რეჟ:შალვა გაწერელია, აღადგინა ოთარ ბაღათურიამ
ალერგია – ხათუნა ბედელაძე "მავნე სტუმრები" რეჟ:ხათუნა ბედელაძე
ფიფქია თაგუნა – მიხეილ ანთაძე "ზღაპარი მუსიკის შესახებ" რეჟ:მიხეილ ანთაძე
მოქალაქე – ნატო გაგნიძე "Per pedes ..." რეჟ:ნატო გაგნიძე
შეყვარებული –  ევგენი შვარცი "გულთამხილავის მსჯავრი" რეჟ:მიხეილ ბუკია
ალიონუშკა – სერგეი აკსაკოვი "ალისფერი ყვავილი" რეჟ:ანატოლი ლობოვი
მოქალაქე – უილიამ შექსპირი "რომეო და ჯულიეტა" რეჟ:მერაბ კიკნაძე
ავი სული – ნინო მანაგაძე "ჯადოსნური ფარანი" რეჟ:სერგეი შვედკოვი
ოქროსთმიანი პრინცესა – ჩეხური ზღაპრის მიხედვით "ოქროსთმიანი პრინცესა" რეჟ:ანატოლი ლობოვი
ყვავილი – ანტუან დე სენტ–ეგზიუპერი "პატარა უფლისწული" რეჟ:ქეთევან ხარშილაძე
მზია – გიორგი ნახუცრიშვილი "ჭინჭრაქა" რეჟ:გიორგი ქაჩიბაია
კახპანი – ოთარ ჩხეიძე "უკვდავების ზღაპარი“ რეჟ:მიხეილ ანთაძე
ყაჩაღი – ვლადიმერ ლივანოვი და იური ენტინი "ბრემენელი მუსიკოსები"  რეჟ:ეკატერინე შარიქაძე
მელაკუდა – მიხეილ ანთაძე "ნაცარქექიას ახალი თავგადასავალი" რეჟ:თამარ თუხარელი
ანუცა – ნიკუშა ანთაძე "სტუმარი" რეჟ:გიორგი ქაჩიბაია
გაზაფხული – რუსული ზღაპრების მიხედვით "კალაბოკი" რეჟ: ანატოლი ლობოვი
ინიკიტა – ამადეუს ჰოფმანი "მაკნატუნა" რეჟ:თამარ თუხარელი

 

 თეატრი ათონელზე

"თაღლითები"  რეჟ: ხათუნა მილორავა
"სექსუალური რევოლუცია" რეჟ:ნ.ბასილია

 

 რუსთავის თეატრი

კონკია –- "საახალწლო ზღაპარი" რეჟ:მაია ჩართოლანი

 

 სატელევიზიო სერიალი

მაკო – "ჩემი ცოლის დაქალები" რეჟ:გიორგი ლიფონავა 

 

 კლუბი დივანი

პერფორმანს – სპექტაკლი "წელს ზემოთ შენი არ ვარ " რეჟ.ნინო ბასილია