თამარ ლორთქიფანიძე

მოზარდ მაყურებელთა თეატრში განსახიერებული როლები

ზებრა - რადიარდ კიპლინგი "ავაზას ლაქები" რეჟ: კოტე მირიანაშვილი
III ქალთევზა, ბულბული - ალექსანდრე პუშკინი "ოქროს თევზი" რეჟ: ლალი თაბაგარი
ლიდი - ანა მირიანაშვილი, დავით ნიკოლაძე „თაგუნები და ყველი“ რეჟ:დავით ნიკოლაძე
კაკტუსი - დიმიტრი ხვთისიაშვილი "საახალწლო ნაძვის ხე" რეჟ: დიმიტრი ხვთისიაშვილი
ქალაბიჭა, ფრიდა, გოგო - ასტრიდ ლინდგრენი "პეპი გრძელიწინდა" რეჟ: გიორგი თავაძე
გოგონა ელი - ფრენკ ბაუმი "ზურმუხტის ქალაქის ჯადოქარი" რეჟ: დენ ხლიბოვი
ჯუნგლის ბინადარი - რედიარდ კიპლინგი "მაუგლი" რეჟ: ნიკოლოზ საბაშვილი
ციცინათელა - არჩილ სულაკაური "სალამურა" რეჟ.კოტე მირიანაშვილი
ბუღალტერი – ნოდარ დუმბაძე, გიგა ლორთქიფანიძე "მე ვხედავ მზეს" რეჟ: დიმიტრი ხვთისიაშვილი
ცოლი, თამუნა – ლაშა ბუღაძე "7+1" რეჟ:გიორგი ქაჩიბაია
კაქტუსი – ძმები გრიმები "ფიფქია და შვიდი ჯუჯა" რეჟ.დიმიტრი ხვთისიაშვილი
შავი ბაჭია – მიხეილ ანთაძე "ზღაპარი მუსიკის შესახებ“ რეჟ:მიხეილ ანთაძე
ცხვარი – მიხეილ ანთაძე "თოვლის ბაბუს საახალწლო ზღაპარი" რეჟ:მიხეილ ანთაძე
სპილო – კორნეი ჩუკოვსკი "ტელეფონი" რეჟ:მიხეილ ანთაძე
იტალიელი ქალი – ჯანი როდარი "ტორტი ცაში“ რეჟ: ნინო ფხაკაძე
ბურატინო – მიხეილ ანთაძე "თოვლის ბაბუს ზღაპარი" რეჟ: მიხეილ ანთაძე
ყური – ხათუნა ბედელაძე "მავნე სტუმრები" რეჟ: ხათუნა ბედელაძე
ექთანი – ნიკო ლორთქიფანიძე "გულთამხილავის მსჯავრი" რეჟ:მიხეილ ბუკია
ოქროს წიწილა – "ბუტია და ოქროს წიწილა" რეჟ:თამარ თუხარელი
ქალბატონი კაპულეტი – უილიამ შექსპირი "რომეო და ჯულიეტა" რეჟ:მერაბ კიკნაძე
ჯონი – ო`ჰენრი "ტრამალების რისხვა" რეჟ:ირაკლი ჯაოშვილი, ინესა ბერძული
ალიონუშკა,ანფისა – სერგეი აკსაკოვი "ალისფერი ყვავილი” რეჟ:ანატოლი ლობოვი
პრინცესა – შარლ პერო "ჩექმებიანი კატა" რეჟ: ანატოლი ლობოვი
ბუზი პოეტი – ჩეხური ზღაპარი "ოქროსთმიანი პრინცესა" რეჟ: ანატოლი ლობოვი
ვაცა – ედმუნდ ნიზიურსკი "მარეკ პეგუსის თავგადასავალი" რეჟ: მიხეილ ანთაძე
ალექსი – ნინო მანაგაძე "საახალწლო ზღაპარი" რეჟ:სერგო შვედკოვი
ბუკა – ნინო მანაგაძე "საახალწლო ზღაპარი" რეჟ: სერგო შვედკოვი
პატარა ყაჩაღუნა – ევგენი შვარცი "თოვლის დედოფალი" რეჟ:თამარ თუხარელი
უფლისწული ღუტუნა – თეა ლობჟანიძე "აბა ვის ვეთამაშო?“ რეჟ:თამარ თუხარელი
გალოჩკა – ნიკოლაი ნოსოვი "არვიციას თავგადასავალი" რეჟ:რაჟდენ კერვალიშვილი
ყაჩაღი – ვასილი ლივანოვი და იური ენტინი "ბრემენელი მუსიკოსები" რეჟ: ეკა შარიქაძე
ქსენია – ნოდარ დუმბაძე "სიცოცხლის ხე" რეჟ: კოტე მირიანაშვილი
პატარა ქალბატონი – ოსკარ უაილდი "ვარსკვლავბიჭუნა" რეჟ:მიქაელ ხაჩატუროვი
პრინცესა – ვილჰელმ ჰაუფი "ხალიფა წერო" რეჟ:მიქაელ ხაჩატუროვი