ანი ზამბახიძე

 მოზარდ მაყურებელთა თეატრში განსახიერებული როლები

ზებრა - რადიარდ კიპლინგი "ავაზას ლაქები" რეჟ: კოტე მირიანაშვილი
ოქროს თევზი - ალექსანდრე პუშკინი "ოქროს თევზი" რეჟ: ლალი თაბაგარი
მოცეკვავე  - გია მარღანია "EVANGELION" (სახარება) - რეჟ: გია მარღანია
წამყვანი - რადიარდ კიპლინგი "მაუგლი" რეჟ: ნიკოლოზ საბაშვილი
ზამბო - ნიკოლოზ საბაშვილი "დაბადების დღე" რეჟ: ნიკოლოზ საბაშვილი
ალის ფარეში - აკაკი წერეთელი "ბაში-აჩუკი" რეჟ: დიმიტრი ხვთისიაშვილი
კურდღელი - შარლ პერო "წითელქუდა" რეჟ: ოთარ ბაღათურია
ენი სერეზინი - კრისტოფერ გორი "ჩვენ გველის დიდება" რეჟისორი მანანა ბერიკაშვილი
პრინცესა – ლარისა ტიტოვა და ალექსანდრე სტაროტორჟსკი "სამეფო ძროხა" რეჟ: გურამ ბრეგაძე
ყვავი – ძმები გრიმები "ფიფქია და შვიდი ჯუჯა" რეჟ.დიმიტრი ხვთისიაშვილი
ჯამბაზი – ნიკოლოზ საბაშვილი "კლოუნადა" რეჟ.ნიკოლოზ საბაშვილი
ავტოლიკე, თაღლითი – უილიამ შექსპირი "ზამთრის ზღაპარი" რეჟ.დათა თავაძე
მასხარა – ვასილი ლივანოვი და იური ენტინი "ბრემენელი მუსიკოსები" რეჟ:ეკატერინე შარიქაძე
ჩესეკი – ედმუნდ ნიზიურსკი "მარეკ პეგუსის თავგადასავალი" რეჟ:მიხეილ ანთაძე
ანცი – ხათუნა ბედელაძე "მავნე სტუმრები" რეჟ.ხათუნა ბედელაძე
თუთიყუში, ქანდაკება, ჯადოქარი – კარლო გოცი "მეფე–ირემი" რეჟ.გიორგი ქანთარია
წითელქუდა – მიხეილ ანთაძე "ნაცარქექიას ახალი თავგადასავალი" რეჟ.თამარ თუხარელი
ნაი – არჩილ სულაკაური ”ტალღები ნაპირისაკენ მიისწრაფიან” რეჟ.გეგა ქურციკიძე
გერდა – ევგენი შვარცი "თოვლის დედოფალი" რეჟ.თამარ თუხარელი
პრინცესა მარი პირლიპატი – ამადეუს ჰოფმანი "მაკნატუნა" რეჟ.თამარ თუხარელი
დანი – მიშელ ფერმო „კარებს აჯახუნებენ“ რეჟ.მაია ჩართოლანი
მაფიცა – ნოდარ კეკელიძე "იღბლიანი მკითხავი" რეჟ.ეკატერინე შარიქაძე
კონკია – ნინო  მანაგაძე "ჯადოსნური ფარანი" რეჟ.სერგეი შვედკოვი
ჰანა – თამაზ მეტრეველი "ხანუქა" რეჟ:ირაკლი გოგია
მოქალაქე – გია მურღულია "ღია გაკვეთილი" რეჟ.ლევან ქობლიანიძე
გოგონა – ხათუნა ბედელაძე "როგორ გვიყვარდა ჩვენ ერთმანეთი" რეჟ.ხათუნა ბედელაძე

 

მუსიკისა და დრამის თეატრი

ციყვი – ”იყო და არა იყო რა ანუ საშობაო ზღაპარი” რეჟ.დავით დოიაშვილი
ბრიგიტა – ”მუსიკის ჰანგები” რეჟ:დავით დოიაშვილი
დედა თხა – ”იყო და არა იყო რა ანუ საშობაო ზღაპარი” რეჟ:დავით დოიაშვილი
ისმენე – სოფოკლე ”ანტიგონე” რეჟ:პაატა ციკოლია
ლიზა – ედმონ როსტანი ”სირანო დე ბერჟერაკი” რეჟ:დავით დოიაშვილი
ექთანი, პრეს მდივანი – ლაშა ბუღაძე ”პანთეონი”რეჟ:გურანდა იაშვილი
ტყუპისცალი – "My space ანუ მარტოობის დღესასწაული" რეჟ.არჩილ სოლოღაშვილი
მრეცხავი – "ვერის უბნის მელოდიები" რეჟ.დავით დოიაშვილი

 

 თავისუფალი თეატრი

კატრინი – რობერ ტომა ”რვა მოსიყვარულე ქალი" რეჟ:მაია ჩართოლანი
ყვავი კლარა – ევგენი შვარცი ”თოვლის დედოფალი” რეჟ:გიორგი თოდაძე
კატა – მორის მეტერლინკი ”ლურჯი ფრინველი” რეჟ: გიორგი თოდაძე
მარგო – გუდრიჩი, ჰაკეტი ”ანა ფრანკის დღიური” რეჟ:გიორგი თოდაძე
მეფის ასული – ევგენი შვარცი ”ჩვეულებრივი სასწაული” რეჟ:გიორგი თოდაძე
ქალი – ზაურ კალანდია "ქალისფეხება წითელი ბურთი" რეჟ.ლევან ქობლიანიძე
 

 რუსთავის თეატრი

ალისა – ალექსეი ტოლსტოი „ბურატინო“ რეჟ:იური ფოფხაძე

 

 ვაკის სარდაფი

ენი სერეზინი – ”ჩვენ გველის დიდება” რეჟ:მანანა ბერიკაშვილი
დარიკო – დავით კლდიაშვილი „მგზავრები“ რეჟ:მანანა ბერიკაშვილი
 

 კოტე მარჯანიშვილის სახელობის თეატრი

მერი პოპინსი – პამელა ტრავერსი "მერი პოპინსი" რეჟ.გოგი თოდაძე

 

 აკაკი ხორავას სახელობის თეატრი

მარგო – მიხეილ ჯავახიშვილი "კურკას ქორწილი" რეჟ.გოგი თოდაძე

 

ჯილდოები

2003 წლის ფესტივალ "დებიუტის" ქალის საუკეთესო როლის შემსრულებელი სპექტაკლებით "კურკას ქორწილი" და "ჩვენ გველის დიდება"